Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Zgłoś się do ZIP w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu

Narodowy Fundusz Zdrowia w dniu 1 lipca 2013 r. uruchomił Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP), czyli ogólnopolski serwis internetowy, w którym znajdują się wszelkie informacje przydatne dla pacjentów oraz możliwość dostępu do historii leczenia od 2008 roku.

Dzięki Zintegrowanemu Informatorowi Pacjenta można dowiedzieć się m.in.: o prawach pacjenta, zasadach korzystania z opieki medycznej w ramach ubezpieczenia w Polsce i za granicą, aktualnym statusie ubezpieczenia w Ewuś, gdzie złożyć deklarację wyboru lekarza pierwszego kontaktu oraz w jakich godzinach pracuje dany szpital czy przychodniai jak tam dojechać, a także na jakim etapie realizacji jest skierowanie do sanatorium. Aby to sprawdzić, należy po odebraniu loginu i hasła zalogować się na stronie https://zip.nfz.gov.pl
W sali narad Starostwa Powiatowego w Jarosławiu (II piętro, pokój nr 243) w dniu 30 sierpnia 2013 r. w godzinach od 9.00 do 14.00 pracownicy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie będą rejestrować w systemie każdego chętnego klienta oraz wydawać hasła dostępowe i loginy. Wyrobienie dostępu do ZIP trwa kilka minut.  Należy zgłosić się z dowodem osobistym lub paszportem.
Wszelkie informacje na temat Zintegrowanego Informatora Pacjenta dostępne są na stronie internetowej pod adresem https://zip.nfz.gov.pl.
Zapraszamy do rejestracji oraz do zapoznania się ze Zintegrowanym Informatorem Pacjenta.

 

Kliknij aby posłuchać tekstu