Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Słodka niedziela w Roźwienicy

Pszczelarze i miłośnicy słodkiego złota w niedzielę, 15 września, świętowali w Roźwienicy na festynie rodzinnym „Powiat miodem płynący”, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Urząd Gminy Roźwienica i Regionalny Związek Pszczelarzy w Jarosławiu.

Święto miodu rozpoczęła część dla członków Związku - wysłuchali wykładów Alberta Radwana, prezesa Koła Pszczelarzy w Tuchowie „Pozyskiwanie miodu spadziowego”, Stanisława Wróbla z Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale „Gospodarka pasieczna” i Tomasza Petry, wiceprezesa jarosławskiego Związku Pszczelarzy „Właściwości lecznicze produktów pszczelich”.

Wszyscy natomiast byli mile widziani na stadionie w Roźwienicy, gdzie do próbowania miodowych słodkości i zabawy zachęcali starosta Jerzy Batycki, wójt Tomasz Kotliński i prezes Związku Pszczelarzy w Jarosławiu Stanisław Konieczny. Z zaproszenia skorzystali liczni mieszkańcy Roźwienicy i okolic oraz m.in. parlamentarzyści – Mieczysław Golba, Mieczysław Kasprzak i Tomasz Kulesza.

Podczas festynu można było spróbować nie tylko miodów i produktów pszczelich, ale też potraw regionalnych, obejrzeć urządzenia pasieczne i żywe pszczoły, nabyć wyroby rękodzieła ludowego. Przygotowano także atrakcje dla dzieci – dmuchaną zjeżdżalnię i ściankę wspinaczkową, strzelnicę, przejażdżki bryczką i na kucykach oraz konkursy z nagrodami. Spalenie nadmiaru kalorii gwarantowała zabawa z zespołami Primo, Baldoria i Hello Band.

fot. Monika Szarnik

Kliknij aby posłuchać tekstu