Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Skarbnica Powiatu Jarosławskiego

W najlepsze trwa projekt inwentaryzacji turystyczno-krajoznawczej, poświęconej ciekawym miejscom w Powiecie Jarosławskim, zlecony przez starostę jarosławskiego. Jednym z ostatnich efektów jest „odkrycie” bardzo mało znanego obiektu w miejscowości Wierzbna, najprawdopodobniej schronu bojowego typu Regelbau 514, elementu niemieckich umocnień granicznych z II wojny światowej "Pozycja Graniczna Galicja" (niem. Galizische Grenzstellung), odpowiedzi na radziecką „Linię Mołotowa”. Podobnych pomysłów w skali Polski do tej pory zrealizowano bardzo niewiele, a w skali powiatu, to wręcz pomysł pionierski!

Inwentaryzacja rozpoczęła się w kwietniu tego roku. Pracę w terenie prowadzą Andrzej Bajan i Marcin Warchoła, przewodnicy beskidzcy. Ich zadaniem jest dotarcie do wszystkich gmin i miejscowości powiatu oraz sporządzenie listy najciekawszych i godnych uwagi miejsc ciekawych ze względów turystycznych, krajoznawczych czy rekreacyjnych. – Ważnym elementem naszej pracy jest sporządzanie dokumentacji fotograficznej oraz indeksu rzeczowego, potrzebnego do podsumowania efektów wizyt w terenie – opisują projekt M. Warchoła i A. Bajan.

- Liczymy, że dzięki temu projektowi uda się zweryfikować potencjał turystyczny naszego powiatu. Uzyskane dane będą niezwykle pomocne w przygotowywaniu nowych materiałów promocyjnych, zachęcających do odwiedzenia Ziemi Jarosławskiej, być może takich, jak innowacyjna aplikacja internetowa, ale na razie poczekajmy na ostateczne efekty – mówi Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.

A te można śledzić na bieżąco, dzięki stworzeniu fanpage na portalu społecznościom FB, pod nazwą „Skarbnica Powiatu Jarosławskiego”, dostępnego pod adresem https://www.facebook.com/skarbnicapowiatu/

Uwaga: Istotna informacja - opisywany schron znajduje się na terenie prywatnym. Prosimy o zachowanie stosownych zwyczajów w takich przypadkach.

Kliknij aby posłuchać tekstu