4,5 miliona na kolejną drogę w powiecie jarosławskim

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne
Wniosek Powiatu Jarosławskiego złożony do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, na gruntowną przebudowę drogi powiatowej Kidałowice – Rokietnica znalazł się na wstępnej liście rankingowej na 9 miejscu. Oznacza to niemal 100 procentowe szanse na otrzymanie dofinansowania. Budżet zadania przewidywany jest na 4,5 mln złotych.

Inwestycja zakłada na 2,5 kilometrowym odcinku poszerzenie drogi do 6 metrów oraz wybudowanie chodników w terenie zabudowanym. Założenia Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 przewidują dofinansowanie na poziomie 50%. Resztę ma zapewnić powiat we współpracy finansowej z gminami: Rokietnica, Pawłosiów i Chłopice. Ostateczny wybór wniosków do dofinansowania planowany jest do końca tego roku.

Lista rankingowa została podpisana przez wojewodę podkarpackiego 9 listopada i opublikowana 13 listopada. Jest dostępna na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego TUTAJ

Wiadomo już także, że 2 mln 790 tys. zł. trafi z budżetu państwa na budowę mostu na rzece Stara Wisznia w Duńkowicach (gmina Radymno, droga krajowa 94). Realizacja tego zadania zakładana jest w latach 2019-2020.