Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Nie zapomnijcie o Jarosławskich Potyczkach Ortograficznych!

Już po raz dziesiąty, jubileuszowy, Starosta Jarosławski, Burmistrz Jarosławia, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu, Filia w Jarosławiu, zapraszają na powiatowe dyktando ortograficzne. Spotkajmy się 7 grudnia w bibliotece PWSTE w Jarosławiu! Gościem specjalnym będzie Olga Miłaszewska.

Dyktando jest adresowane przede wszystkim do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów, mieszkańców miasta, powiatu jarosławskiego i województwa podkarpackiego, a także zaproszonych gości.

Konkurs wraz z ceremonią ogłoszenia wyników i wręczania nagród, odbędzie się  7 grudnia 2017 r. (czwartek), od godziny 15.00, w Auli Niebieskiej Biblioteki PWSTE w Jarosławiu. Zwycięzca dyktanda będzie mógł przez rok posługiwać się honorowym i zaszczytnym tytułem „Jarosławskiego Mistrza Ortografii”. Zapisy pod numerem telefonu widocznym na plakacie.

Potyczki objęte są honorowym patronatem Dyrektora Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego i Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. Patronat medialny zadeklarowały TVP 3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, „Gazeta Jarosławska”, „Życie Podkarpackie” oraz telewizje internetowe „POD24” i „Twoja TV”.

Przypomnijmy, że „Jarosławskie Potyczki Ortograficzne” w roku 2012 i 2014 były nominowane do prestiżowego wyróżnienia „Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej”, uzyskując w roku 2014, tytuł laureata podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbyła się 29 września w Teatrze Miejskim w Gdyni. Otrzymały również nagrodę Burmistrza Miasta Jarosławia - Jarosława, w kategorii „Nauka”.
Kliknij aby posłuchać tekstu