Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Sasha Strunin & Gary Guthman Jazz Show!

Koncert roku! Na zaproszenie Tadeusza Chrzana, starosty jarosławskiego, w Jarosławiu zagrały gwiazdy Międzynarodowego Forum Pianistycznego "Bieszczady bez granic". Elektryzujący koncert odbył się 6 lutego w Państwowej Szkole Muzycznej w Jarosławiu.

Gary Guthman -urodził się w Portland, w stanie Oregon, USA. Występował jako solista ze wszystkimi największymi orkiestrami symfonicznymi w Kanadzie m.in.: Vancouver Symphony, Edmonton Symphony, Calgary Philharmonic, Winnipeg Symphony oraz Toronto Symphony. Koncertował również w USA z takimi orkiestrami jak m.in.: The Memphis Symphony, Austin Symphony, The Oregon Symphony, The Orlando Philharmonic. W świecie rozrywki występował z takimi gwiazdami jak: Tony Bennett, Aretha Franklin, Tom Jones, Paul Anka, Johnny Matisi, Bee Gees. Sasha Strunin - polska piosenkarka, pochodzenia rosyjskiego, w wieku trzech lat przyjechała wraz z rodziną do Polski, jak sama twierdzi Polska to jej ojczysty kraj, kraj w którym się wychowywała i którego język poznała jako pierwszy. Początkowo jej kariera muzyczna związana była z muzyką pop, następnie obrała inny kierunek, wykorzystując swoje predyspozycje głosowe i talent, śpiewając jazz. Sasha Strunin operuje wyjątkową barwą głosu, została obdarzona typem głosu mezzosopran.

I to właśnie oni wraz z zespołem zaczarowali jarosławską publiczność swoim koncertem pod nazwą "Sasha Strunin&Gary Guthman Jazz Show". Przypominamy także, że już w najbliższą sobotę kolejny wielki koncert w wykonaniu Kevina Kennera, jednego z najlepszych pianistów amerykańskich ostatnich lat. Światowej publiczności dał się poznać jako siedemnastolatek, gdy na Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie w 1980 roku zdobył 10 nagrodę i nagrodę specjalną jury dla najbardziej obiecującego pianisty. Na Konkurs Chopinowski w Warszawie powrócił ponownie w 1990 roku tym razem - by go wygrać. A 10 lutego wystąpi w Jarosławiu, także w ramach cyklu "Starosta Jarosławski zaprasza". Bilety (15 zł) do nabycia w Muzeum Kamienica Orsettich, tel. 16 621 54 37 wew.25.

Już od trzech lat, na zaproszenie starosty jarosławskiego, Tadeusza Chrzana, do Jarosławia przyjeżdżają największe gwiazdy, występujące podczas Międzynarodowego Forum Pianistycznego "Bieszczady bez granic". Koncerty organizowane sa przez Powiat Jarosławski we wspólpracy z Podkarpacką Fundacją Rozwoju Kultury a gościnne progi na występy udostępnia Państwowa Szkoła Muzyczna w Jarosławiu.

Kliknij aby posłuchać tekstu