Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Nowocześnie o regionalnej historii

Zapraszamy do udziału w niezwykłym konkursie, organizowanym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w ramach cyklu „Jarosławskie dla Niepodległej”. Jego głównymi celami jest ukazanie zaangażowania mieszkańców powiatu jarosławskiego w odzyskiwanie niepodległości, prezentacja miejsc i wydarzeń związanych bezpośrednio z I wojną światową na ziemi jarosławskiej oraz zwrócenie uwagi na strategiczny status Jarosławia – niezwykle ważny, choć nieco zapomniany - w kontekście rywalizacji austriacko – niemiecko – rosyjskiej w czasie Wielkiej Wojny.

Tytuł konkursu brzmi „Powiat jarosławski w drodze do niepodległości – 1914–1918”, zaś jego organizatorami są Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha,  Stowarzyszenie „Ocalić przeszłość dla przyszłości” oraz Powiat Jarosławski. Honorowy patronat objął Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.

Prace konkursowe  można wykonywać indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach w formie prezentacji multimedialnej, filmu lub… pocztówki. Sam konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (w tym klas gimnazjalnych) oraz ponadgimnazjalnych. Czas do 8 czerwca, a więcej informacji w załączonym regulaminie.

O akcji "Jarosławskiej dla Niepodległej" więcej TUTAJ

Kliknij aby posłuchać tekstu