Najlepszy starosta Podkarpacia jest z powiatu jarosławskiego!

Krótkie podsumowanie najważniejszych dla naszego powiatu rozstrzygnięć w tegorocznej Podkarpackiej Nagrodzie Samorządowej. Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski został wybrany najlepszym starostą Podkarpacia kadencji 2014-2018. Strona internetowa powiatu wygrała zaś bezapelacyjnie w swojej kategorii. Statuetki rozdano już po raz 18.

O decyzji kapituły PNS zadecydowały wyniki osiągane przez poszczególne powiaty w latach 2014 – 2018. W Powiecie Jarosławskim najważniejsze dane wyglądały następująco: w latach 2014 – 2017 zrealizowano 211 inwestycji (o wartości jednostkowej co najmniej 10 tys. złotych), na kwotę przekraczającą 83 mln złotych, a w roku 2018 na 6 dużych inwestycji, przeznaczono w powiatowym budżecie ponad 43 mln złotych!

Podczas uroczystości w WDK wojewoda wręczała zasłużonym samorządowcom odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta RP. Z kolei 19 samorządowców różnych szczebli otrzymało Odznaki Honorowe Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych. Wśród nagrodzonych byli burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła i wójt gminy Roźwienica Tomasz Kotliński.

Wręczono także  nagrody 25 najlepszym podkarpackim uczniom wśród których znalazła się uczennica z jarosławskiego Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Ogólnokształcących. Odbył się także finał konkursu na najlepszą samorządową stronę internetową oraz profil społecznościowy. Tutaj bezapelacyjnie triumfowały strony z powiatu jarosławskiego: powiatowa (w kategorii starostw), Jarosławia (kategoria miasta) i Wiązownicy (kategoria gminy).

Organizatorami Podkarpackiej Nagrody Samorządowej są Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie” i  Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych. Honorowy patronat sprawują marszałek województwa Władysław Ortyl i wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.