Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Rekordowe pieniądze na inwestycje drogowe w powiecie jarosławskim

Printscreen - TVP3 Rzeszów Printscreen - TVP3 Rzeszów
Powiat jarosławski wyemitował obligacje o wartości 10 milionów złotych z przeznaczeniem na budowę i remonty dróg. Dokładając pieniądze z dotacji unijnych, rządowych, gminnych i pozyskane z innych źródeł starostwo ma do wydania na ten cel ponad 35 milionów złotych. - Kwota ta systematycznie wzrasta od początku roku, a jest to związane z pozyskiwaniem kolejnych pieniędzy spoza budżetu powiatu, w tym także dzięki dobrej współpracy z lokalnymi samorządami czy ze środków ministerialnych - mówi starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.
 -
Materiał filmowy TVP3 Rzeszów jest do obejrzenia TUTAJ

Jedną z najważniejszych inwestycji w powiecie jest przebudowa drogi prowadzącej z Jarosławia do węzła z autostradą A-4 w Pawłosiowie. Powstanie rondo, które nie tylko usprawni ruch tranzytowy, ale ułatwi dojazd mieszkańcom kilku okolicznych miejscowości. Podobnie ma być także w Michałówce. Tu najważniejsza jest budowa nowego mostu, bo przez dotychczasową przeprawę ruch musi odbywać się wahadłowo, a drewniana nawierzchnia jest już w fatalnym stanie. Nowy most będzie miał już dwa pasy ruchu. Większa będzie też jego nośność, dzięki czemu będą mogły nim przejeżdżać także ciężkie pojazdy. To ważne, bo ta trasa łączy trzy gminy i dwa powiaty - jarosławski i przemyski. Przeprawa ma być gotowa pod koniec roku. Będzie kosztowała ponad 7 milionów złotych, z czego 60 procent to dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury. Właśnie, żeby mieć pieniądze na wkład własny do takich inwestycji, powiat jarosławski wyemitował obligacje na kwotę 10 milionów złotych.

W powiecie jarosławskim realizowanych jest w tym roku łącznie kilkadziesiąt drogowych inwestycji (ich wykaz dostępny jest w formie załącznika). Oprócz tych wielomilionowych, są także mniejsze, ale równie ważne dla lokalnych społeczności - jak chodników czy bezpiecznych przejść dla pieszych.

Informacja: TVP3 Rzeszów (Krzysztof Kuchaj), własna.


mapa drogi
Kliknij aby posłuchać tekstu