Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Pomaszerujemy śladami niepodległości

Partnerzy akcji "Jarosławskie dla Niepodległej" nie przestają zaskakiwać swoimi pomysłami związanymi z 100. rocznicą odzyskania niepodległości! Tym razem przed nami „Śladami niepodległości. Jarosławski marsz na orientację”, który odbędzie się 21 września 2018 r. Wydarzenie organizowane jest przez Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curii - Skłodowskiej w Jarosławiu. Marsz został objęty patronatem: Starosty Jarosławskiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego i Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu.

- Głównym celem Marszu jest rozwój zainteresowań historycznych wśród młodzieży i mieszkańców miasta Jarosławia, a szczególnie poznanie historii naszego miasta z okresu I wojny światowej i czasu, kiedy odzyskiwaliśmy niepodległość – opowiada Dorota Wierzbińska-Dubaj, dyrektor ZSSChiO w Jarosławiu.

W dniu Marszu zgłoszone drużyny otrzymują od organizatorów pakiet startowy. Na podstawie mapy Jarosławia oraz uzyskanych wskazówek każda drużyna ma dotrzeć do 10 punktów związanych z historią Jarosławia, gdzie wykona wyznaczone zadanie. Ogłoszenie wyników nastąpi w auli Starostwa Powiatowego. Każdy uczestnik otrzymuje medal „Jarosławskie dla Niepodległej”, a trzy najlepsze drużyny nagrody rzeczowe. Udział w marszu mogą wziąć drużyny trzyosobowe ze szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, instytucji i zakładów pracy z miasta Jarosławia.

Regulamin, druk zgłoszenia, oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych znajdują się na stronie internetowej organizatora: www.zsschiojaroslaw.edu.pl w zakładce „Jarosławskie dla niepodległej".

Kliknij aby posłuchać tekstu