Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Widowiskowa operacja na budowie mostu w Michałówce

Zakończyły się prace przy wylewaniu betonowej płyty nowobudowanego mostu w Michałówce na rzece Wisznia. To ostatni etap prac konstrukcyjnych, pozostały do wykonania prace wykończeniowe. Jak przewidują wykonawcy, cała inwestycja będzie gotowa wiosną tego roku. Termin końcowy przewidywany jest w czerwcu, ale możliwe jest jego przyśpieszenie, co jest uzależnione od pogody.

- Wykorzystaliśmy kilka dni ocieplenia i 18 stycznia operacja wylewania betonu na most została zakończona – informuje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Janusz Obłoza. – Bardzo się cieszę z takiego obrotu sprawy, bo był to ostatni tak bardzo poważny element prac przy moście – dodaje dyrektor.

Most w Michałówce był jedną z większych inwestycji drogowych powiatu jarosławskiego, rozpoczętych w 2018 roku. Jego koszty wynoszą około 7,5 mln złotych, z których więcej niż połowa zostanie sfinansowana dzięki pozyskaniu pieniędzy z ministerstwa infrastruktury. – Ta inwestycja była wyczekiwana od wielu lat. Dzięki naszym staraniom o pozyskanie pieniędzy spoza budżetu powiatu powstanie całkowicie nowy most o nośności 40 ton, długości 75 metrów i szerokości 10 metrów z chodnikiem – mówi starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. Na czas budowy nowego mostu funkcjonuje przeprawa zastępcza.

Kliknij aby posłuchać tekstu