Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Dermobus zagościł w Jarosławiu. Będzie jeszcze w Radymnie i Pruchniku.

Akcja "DERMOBUS" przeszła najśmielsze oczekiwania. W Jarosławiu zabrakło wolnych miejsc, ale zostało jeszcze kilka w Radymnie i Pruchniku.Przez dwa dni bezpłatnych badań w Jarosławiu, 9 i 10 października, skorzystało z nich 120 osób, w tym także młodzież szkolna. Kolejne dwa dni, 14 i 15 października przeznaczone są na wizytę dermobusa w Radymnie i w Pruchniku. Są jeszcze wolne miejsca, szczegóły rejestracji na dołączonym poniżej plakacie.

- Trudno się dziwić temu zainteresowaniu, bo proste badanie skóry pozwala na wykrycie czerniaka. Dodatkowo jest ono całkowicie bezpłatne - tłumaczy starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. - Przez ostatnie trzy lata robiliśmy przesiewowe badania onkologiczne dla najmłodszych dzieci, w tym roku zdecydowaliśmy się na taką formę zdrowotnej akcji profilaktycznej.

Niby dziecinnie proste i szybkie badanie skóry, ale eksperci podkreślają, że jeśli czerniak zostanie wcześnie wykryty, kiedy jego średnica nie przekracza 1 mm, można go wyleczyć u ponad 90 proc. chorych!

 

 

Kliknij aby posłuchać tekstu