Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

XII Jarosławskie Potyczki Ortograficzne

W listopadzie  2019 roku odbędą się XII Jarosławskie Potyczki Ortograficzne. Miłośnicy języka polskiego po raz kolejny będą mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniami ortograficznymi  i sprawdzić swoje umiejętności.

Do udziału w konkursie serdecznie zapraszamy uczniów  szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studentów, mieszkańców miasta i regionu, jednym słowem wszystkich zainteresowanych pięknem języka ojczystego.

Tegoroczna edycja Potyczek Ortograficznych, wraz z ogłoszeniem wyników i ceremonią wręczenia nagród, odbędzie się 8 listopada 2019 r. o godz. 10.00, w gościnnych salach Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. Zwycięzca dyktanda będzie mógł przez rok posługiwać się zaszczytnym tytułem Jarosławskiego Mistrza Ortografii, organizatorzy ufundowali również cenne nagrody rzeczowe dla pozostałych laureatów konkursu.

Organizatorami Potyczek są: Powiat Jarosławski, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im J. G .Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu. Partnerami konkursu są: Burmistrz Miasta Jarosławia, Uniwersytet Rzeszowski i Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu.

Regulamin konkursu jest do pobrania, jako załącznik. Znajduje się również na stronach: Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu http://www.ekonomikjaroslaw.pl i Biblioteki Pedagogicznej w Jarosławiu: https://przemysl.pbw.org.pl/

 Warto wspomnieć, że tekst dyktanda zostanie w tym roku odczytany przez znanego aktora teatralnego i  filmowego Jacka Kawalca. Artysta bywa także prezenterem telewizyjnym i świetnie sprawdza się jako aktor dubbingowy. Tym razem użyczy swego głosu i talentu dla tak szczytnego przedsięwzięcia.

Serdecznie zapraszamy!

Kliknij aby posłuchać tekstu