Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Drogowe inwestycje powiatu jarosławskiego wystartowały z wysokiego pułapu

Rozpoczęła się pierwsza z tegorocznych inwestycji drogowych samorządu powiatowego w Jarosławiu, współfinansowana z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa o drodze Sośnica – Zadąbrowie w południowo-wschodniej części powiatu. Jej koszt wyceniono na 3,6 mln złotych, przy 80% wsparciu ze wspomnianego Funduszu. Przy inwestycji, z powiatem jarosławskim współpracuje gmina Radymno.

Odcinek o długości blisko 3 kilometrów, istniejącej, ale będącej w nie najlepszym stanie drogi, całkowicie odmieni swój wygląd. - Jezdnia zostanie poszerzona z 4 do 6 metrów, na całej długości będzie też chodnik o szerokości 2 metrów – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Zostanie zwiększona nośność, ze względu na to, że jest to bardzo ważny trakt dla miejscowych przedsiębiorców rolnych, korzystających z ciężkiego sprzętu rolniczego. – Droga ta po przebudowie, przejmie ruch z pobliskiej kopalni żwiru i piasku w Sośnicy, omijając Święte i Radymno – dodaje  Janusz Obłoza, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu.

Według planów ta inwestycja zakończy się jesienią. Nie będzie jedyną z zaplanowanych na ten rok przez samorząd powiatu jarosławskiego a współfinansowaną z Funduszu Dróg Samorządowych. – Dzięki naszym staraniom o pozyskanie pieniędzy z rządowych źródeł, w tym roku przystąpimy jeszcze do inwestycji przy drogach powiatowych w Wiązownicy, drodze Makowisko-Bobrówka oraz ulicy Kolejowej w Radymnie, która będzie doskonałym uzupełnieniem remontowanego dworca PKP w tej miejscowości, a który ma być gotowy w drugiej połowie roku – wyjaśnia starosta Stanisław Kłopot. Wartość tych inwestycji wyceniana jest z kolei na około 7,5 mln złotych.

Na zdj. 7 od lewej: Marek Kisielewicz (członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego), Błażej Piliszko (gmina Radymno), Janusz Obłoza (dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg).

Kliknij aby posłuchać tekstu