Nieodpłatna pomoc prawna wyłącznie telefonicznie

Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/CCO Public Domain Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/CCO Public Domain
UWAGA!!!
od 17 marca 2020 roku - do odwołania

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
ORAZ NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE
SĄ UDZIELANE ZA POMOCĄ ŚRODKÓW KOMUNIKACJI NA ODLEGŁOŚĆ
   wyłącznie przez telefon (praca zdalna)

Warunkiem skorzystania ze świadczenia jest przesłanie drogą pocztową (Starostwo Powiatowe w Jarosławiu; ul. Jana Pawła II 17; 37-500 Jarosław) lub drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) skanu lub zdjęcia wypełnionego i podpisanego wniosku o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa prawnego zawierającego oświadczenie, że nie jest się w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Wzór wniosku dostępny na stronie internetowej Powiatu Jarosławskiego w zakładce „Nieodpłatna Pomoc Prawna”. Po przesłaniu wniosku do urzędu należy oczekiwać na kontakt ze strony osoby udzielającej pomocy.

UWAGA!!!  W sytuacji wyjątkowej (brak dostępu do Internetu) osoba uprawniona może złożyć wniosek o poradę – ustnie przez telefon: 16 624 62 62