Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Ponad 12 mln złotych na powiatowe drogi i chodniki

Znane są już plany inwestycji drogowych samorządu powiatowego w 2020 r. - Istotny wpływ tę listę ma fakt pozyskiwania pieniędzy ze środków zewnętrznych. To dotacje z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, ale także wypracowane wspólnie z samorządami gminnymi plany przebudowy powiatowych dróg i chodników na ich terenie – wyjaśnia starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Staramy się zachować przyjętą w poprzednich latach zasadę podziału kosztów, bo w tym przypadku nie dzielimy potrzeb mieszkańców na „powiatowe” czy „gminne”. Dlatego taka współpraca trwa przez cały rok i lista nie jest jeszcze zamknięta – dodaje starosta St. Kłopot

Na razie zaplanowano blisko 30 inwestycji. Największe to oczywiście trzy współfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych, na kwotę ponad 7 mln złotych oraz dokończenie już zaczętej drogi Sośnica-Zadąbrowie za około 3,6 mln zł (więcej informacji znajdziecie Państwo TUTAJ) Do tego dodać należy jeszcze planowane przebudowy dróg w Woli Buchowskiej (700 tys. zł), Kostkowie (200 tys. zł), odcinka Bobrówka-Wysock (200 tys.), zatoki postojowej w Wietlinie III oraz projekt przebudowy drogi Pruchnik-Kramarzówka-Helusz, który ma być podstawą kolejnego wniosku do Funduszu Dróg Samorządowych (187 tys. zł). - Duże inwestycje za 800 tys. zł planujemy też w gminie Pruchnik. To chodniki na ul. Grunwaldzkiej w Pruchniku, w Kramarzówce, Rzeplinie, Rozborzu Długim a także dokumentacja projektowa drogi przez Jodłówkę – dodaje starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Nowe chodniki powstaną lub już są w trakcie prac m.in. w:

·         Bystrowicach

·         Cząstkowicach

·         Czudowicach

·         Roźwienicy

·         Rudołowicach

·         Zapałowie

·         Bobrówce

·         Miękiszu Nowym

·         Woli Węgierskiej

·         Węgierce

·         Czelatycach

·         Rokietnicy

·         Świętem

·         Pruchniku (ul. Grunwaldzka)

·         Kramarzówce

·         Rzeplinie

·         Rozborzu Długim

Przygotowana zostanie także dokumentacja projektowa chodników w:

·         Miękiszu Starym

·         Charytanach

·         Rokietnicy Woli

Razem, na tę chwilę chcemy wydać na powiatowe drogi w roku 2020 ponad 12 mln złotych, nie licząc kosztów drogi Sośnica-Zadąbrowie oraz dokończenia prac przy osuwisku w Świebodnej. Cały czas rozmawiamy też z zainteresowanymi gminami o kolejnych inwestycjach na ich terenie – podsumowuje starosta St. Kłopot.

Zdjęcia 1-4 chodnik w Rudołowicach, zdj. 5-8 chodnik w Rokietnicy.

Kliknij aby posłuchać tekstu