Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Mural u Witkowskiego…, czyli ciąg dalszy prac nad projektem „Przywracanie pamięci pokoleń” – projekt dla uczniów wybitnie zdolnych

Pierwsze warsztaty odbyły się 27 października. Do szkoły przybyli goście z Torunia, dr Maria Śliwińska oraz Piotr Kożurno z ICIMSS. Podczas spotkania pani Maria wyjaśniła uczniom, na czym polegają prawa autorskie, a także przybliżyła sposoby digitalizacji zdjęć. Natomiast pan Piotr zapoznał nas z programem MOVIO, który służy do tworzenia wystaw multimedialnych.

Uczniowie z ZSDGiL przeprowadzili już wywiady potrzebne do projektu z rodziną państwa Spiradków, którzy są krewnymi Michała Zielińskiego. Wywiadów udzielili nam również organizator festiwalu „Serce w plecaku”, Andrzej Zgryźniak oraz uczeń Michała Zielińskiego, Henryk Górecki.

7 i 8 listopada, najzdolniejsza młodzież stworzyła mural, promujący osobę Michała Zielińskiego, jak i nasze piękne miasto Jarosław, co nie uszło uwadze lokalnych mediów. Twórcy projektu udzielili wywiadów do telewizji i prasy. Uczniowie włożyli w tę ciężką pracę swoje serca, przez co efekt jest zdumiewający. Takiego dzieła nie powstydziłby się żaden wybitny artysta! Pomimo wielu godzin spędzonych przy pracy z kamerą, pędzlami i akrylami, przed uczniami wciąż jest jeszcze dużo pracy, z której będą czerpać  ogromną radość i satysfakcję!

Aktualnie uczestnicy projektu są na etapie tworzenia teledysku do piosenki „Serce w plecaku” Michała Zielińskiego, w którym pokazane jest miasto Jarosław i jego najpiękniejsze miejsca.

W nadchodzący czwartek, tj. 16 listopada, będą miały miejsce w ZSDGiL kolejne warsztaty dla uczniów i opiekunów projektu, organizowane przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Informacją.


Karolina Barylak, Norbert Brzyski, Kajetan Kosior - ZSDGiL w Jarosławiu

Kliknij aby posłuchać tekstu