Stypendia motywacyjne dla najzdolniejszej młodziezy

Trzy dni trwało wręczanie stypendiów motywacyjnych, przyznanych uczniom z najlepszymi wynikami w nauce i wyróżniającym się szczególnymi osiągnięciami, ze szkół prowadzonych przez Powiat Jarosławski.

5 grudnia, część wyróżnionych uczniów – z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha - otrzymała stypendia z rąk Starosty Jarosławskiego, Tadeusza Chrzana. Uroczystość odbyła się w I LO, wyróżnionych zostało 57 uczniów.

Pozostali uczniowie odebrali stypendia podczas uroczystości zorganizowanych 4 i 6 grudnia w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego oraz Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu, w których uczestniczyli również uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego, Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie. Wręczała je Lucyna Paulo, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.

Ogółem stypendia otrzymało 167 uczniów. Ich wysokość wynosi 50 i 70 zł miesięcznie.

Gratulujemy wszystkim stypendystom i ich rodzicom!