Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Uprawnienia instalatora LPG w samochodach dla uczniów z ZSTiO w Jarosławiu

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu zostało zorganizowane szkolenie z diagnostyki i montażu instalacji LPG w pojazdach samochodowych. Odbyło się to w ramach Akademii STAG, której program dopasowany jest do potrzeb profesjonalnych montażystów instalacji LPG. W ramach szkolenia zorganizowanego przez producenta instalacji autogaz marki STAG, najlepsi fachowcy z branży dzielili się swoją wiedzą, ucząc od podstaw prawidłowego montażu.

Uczniowie nabyli niezbędną wiedzę potrzebną do samodzielnej pracy, a następnie mogli ją ugruntować, sprawdzając w praktyce nabyte umiejętności. Dzięki udziałowi w szkoleniu 19 uczniów kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych uzyskało uprawnienia do montażu instalacji LPG.

Szkolenie obejmowało: budowę, zasadę działania instalacji, przegląd podzespołów, dobór instalacji do danego typu silnika, montaż, sposób diagnostyki i kalibracji instalacji  LPG.

Szkolenie przeprowadziła firma STAG, a jego pomysłodawcą i inicjatorem był nauczyciel przedmiotów zawodowych Krzysztof Żołyniak.

Tekst i zdj.: ZSTiO w Jarosławiu

Kliknij aby posłuchać tekstu