Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

"Z piratami baw się sylabami"

W lekki i przyjemny sposób także można realizować ćwiczenia logopedyczne. Przekonały się o tym dzieci z jarosławskich przedszkoli w czasie festiwalu logopedycznego zorganizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu. A za oceany świata służyła Miejska Biblioteka Publiczna.

W festiwalu wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jarosławiu, Szkoły Podstawowej w Tuczempach oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Głównym celem była wspólna zabawa, ale także nauka i ćwiczenia logopedyczne. A wszystko w bajkowym otoczeniu świata piratów, ale tych przyjaznych i kolorowych. Były piosenki, zabawy ruchowe, poszukiwania skarbu i wyprawa na bananową wyspę. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, wręczany osobiście przez dyrekcję SOSW i MBP, Wojciecha Głąba i Anetę Mrazek oraz Elżbietę Tkacz i Małgorzatę Kowal.

Festiwal logopedyczny, zorganizowany przez logopedę z SOSW Elżbietę Szylar-Sawińską oraz nauczyciela nauczania początkowego z tej samej placówki Monikę Ziemborak z pomocą szkolnej bibliotekarki Iwony Michalik, odbył się już po raz drugi. I po raz kolejny był elementem Tygodnia Bibliotek, stąd jego miejsce, czyli Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu, której pracownikom za pomoc w przeprowadzeniu imprezy organizatorzy serdecznie dziękują!

Kliknij aby posłuchać tekstu