Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Logo
Wydrukuj tę stronę

Centra logistyczne

Poza dobrze rozwiniętą infrastrukturą transportową na inwestorów czeka również rozwinięta baza logistyczna.


Centrum Logistyczne Medyka - Żurawica

W pobliżu granicy z Ukrainą znajduje się Centrum Logistyczne Medyka - Żurawica prowadzone przez PKP Cargo. Centrum obsługuje wymianę handlową głównie pomiędzy krajami Unii Europejskiej a Ukrainą i Rosją. Posiada 6 terminali przystosowanych do przeładunku wszelkich materiałów i specjalizuje się w przeładunku towarów w rejonie kolejowego przejścia granicznego z Ukrainą Medyka-Mościska.


Korczowa Dolina/Korczowa Logistics Park

W bezpośrednim sąsiedztwie granicy polsko-ukraińskiej przy autostradzie A4 zlokalizowane jest Centrum Handlu Dolina Korczowa. Docelowo funkcjonować będą trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka z parkingiem na 2 200 miejsc. Dolina Korczowa będzie zapewniać parking, obecność na miejscu służb celnych, powierzchnie handlowe, hotel, stację benzynową, warsztat samochodowy i centrum części zapasowych. Centrum logistyczne będzie mogło pomieścić logistykę, centrum dystrybucji i przechowywania towarów, w tym chłodzonych oraz zakłady produkcyjne. Centrum znajduje się w strefie ruchu bezwizowego.
Ruch dla samochodów ciężarowych będzie wyłączony na ostatnim odcinku autostrady do przejścia granicznego. Wszystkie ciężarówki będą zobowiązane do opuszczenia autostrady na ostatnim zjeździe przed granicą i drogą krajową nr 4 będą zobowiązane dojechać, obok Doliny Korczowa, do przejścia granicznego.

 

Na terenie przygranicznym w miejscowości Młyny (gmina Radymno) powstaje także park magazynowo - produkcyjny klasy A, o powierzchni ponad 50 000 m 2 - Korczowa Logistic Park. Jest on zlokalizowany w odległości około 1,5 km od węzła komunikacyjnego autostrady A4 „Węzeł Korczowa", w strefie ruchu bezwizowego z Ukrainą. W ramach projektu powstaną trzy budynki o funkcji magazynowej lub produkcyjnej z powierzchnią biurową, parkingami, możliwością produkcji i skorzystania z szeroko pojętych usług logistycznych. Ze względu na swoje strategiczne położenie w Trzecim Transeuropejskim Korytarzu Transportowym, biegnącym z Europy Zachodniej na Ukrainę projekt jest adresowany do firm z całej Europy. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji nastąpiło w 2016 r.

Poza granicami Powiatu Jarosławskiego na terenie województwa podkarpackiego zlokalizowanych jest dodatkowo kilkanaście wyspecjalizowanych centrów logistycznych obsługujących inwestorów, m.in. w Rzeszowie i w Głogowie Małopolskim.

 

© Starostwo Powiatowe Jarosław. Wszystkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Studio Nexim
Kliknij aby posłuchać tekstu