Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Edukacja i szkolnictwo wyższe

Edukacja ponadgimnazjalna

Powiat Jarosławski jest silnym ośrodkiem edukacyjnym, oferującym młodzieży szeroki wachlarz kierunków kształcenia. Znajduje się tutaj kilkanaście szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych, do których uczęszcza prawie 6 tys. uczniów.

Szkoły kształcą przyszłych pracowników m.in. w klasach o profilach budowlanym, geodezyjnym, medyczno-przyrodniczym, humanistyczno-prawnym, informatyczno -technologicznym.

Atrakcyjna oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnym ukierunkowana jest na potrzeby lokalnego i regionalnego rynku pracy i zapewnienie uczniom możliwości uzyskania wykształcenia zawodowego.

W szkołach ponadgimnazjalnych istnieje możliwość utworzenia klasy o profilu kierunkowym, który będzie odpowiadać na potrzeby zatrudnienia wykwalifikowanej kadry zawodowej przez przyszłego pracodawcę/ inwestora.

Wykaz szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Jarosławski znajdą Państwo TUTAJ

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. Ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu

W zakresie szkolnictwa wyższego działalność edukacyjną na terenie Powiatu Jarosławskiego prowadzi Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. Ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. Szkoła jest największą na Podkarpaciu publiczną uczelnią zawodową.

O PWSTE przeczytasz także TUTAJ

Więcej w tej kategorii: « Rynek pracy Centra logistyczne »
Kliknij aby posłuchać tekstu