Co słychać u techników programistów w ZSTiO?

Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/CCO Public Domain Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/CCO Public Domain

Od września 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha  w Jarosławiu utworzony został nowy zawód – technik programista (dla uczniów po szkole podstawowej i dla uczniów po gimnazjum). Program nauczania nastawiony jest na kształcenie w sposób innowacyjny oparty na nauce różnych języków programowania. Dodatkowo w ramach tego zawodu realizowane są trzy innowacje:

- fizyka doświadczalna,

- dla chętnych, pragnących rozwinąć swoje kompetencje matematyczne – Instytut Banacha

-  Programming Master - programowanie gier komputerowych i robotów z wykorzystaniem interaktywnych aplikacji oraz różnych języków programowania.

Programiści z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu brali aktywny udział w konkursach i osiągali w nich sukcesy:

- 13 półfinalistów Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu kategoria Skilled (po szkole podstawowej)

- 7 półfinalistów Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu kategoria Master (po gimnazjum)

- 15 półfinalistów “Turnieju Trójgamicznego” - Mistrzostw Polski w Projektowaniu Gier Komputerowych

Uczniowie rozpoczynając swoją przygodę z programowaniem  wykazali się w roku szkolnym dużą energią i chęcią zdobywania wiedzy i umiejętności. Posiadają dużo fajnych pomysłów, które finalizują w postacie ciekawych projektów m.in. gier komputerowych, aplikacji internetowych. Jednym z nich jest broszura informacyjna (link poniżej), którą możemy uruchomić na smartfonach, tabletach:

Link do aplikacji

Gdy uczniowie planowali udział w kolejnych konkursach m.in. w majowym konkursie robotycznym pandemia pokrzyżowała plany tych młodych, zdolnych ludzi,  na pewno usłyszymy o nich w nowym roku szkolnym…

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu