„Banachiada” 2020. Uroczysta Gala - online

Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/CCO Public Domain Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/CCO Public Domain

Także w 2020 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu, odbył się VIII Ogólnopolski Maraton Matematyczny „Banachiada”, adresowany do uczniów szkół podstawowych. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, PWSTE w Jarosławiu, Stowarzyszenie Nauka i Rozwój w Jarosławiu oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.

Organizator „Banachiady” – ZSTiO w Jarosławiu dziękuje wszystkim sponsorom, od których otrzymał wsparcie zarówno finansowe, jak i materialne. W ten sposób pozyskano środki na organizację konkursu i atrakcyjne nagrody dla laureatów, które wyjątkowo, ze względu na panujące okoliczności, przesłano drogą pocztową.

Tradycją konkursu jest przyznanie zwycięskiemu zespołowi tytułu „Banachmistrza”, zaś szkole statuetkę „Gęsi”. W VIII edycji „Banachiady” I miejsce wywalczyli: Karol Kubicki i Robert Olejarz, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. KEN w Pruchniku. Gratulujemy sukcesu!

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego tegoroczny Maraton Matematyczny „Banachiada” https://www.facebook.com/mechanik.jaroslaw

Informacja prasowa (tekst): ZSTiO w Jarosławiu