Centrum Mistrzostwa Informatycznego Rozwój talentów uczniowskich w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

W ZSTiO w Jarosławiu w roku szkolnym 2020/2021 już od września realizowany będzie ogólnopolski projekt grantowy, który ma na celu aktywizować młodzież uzdolnioną informatycznie do rozwijania pasji i zainteresowań.

Uzyskane przez szkołę granty rozpoczynają przygodę z Centrum Mistrzostwa Informatycznego. CMI  umożliwia uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów m.in. poprzez start w zawodach algorytmicznych i projektowych, co może dodatkowo motywować młodzież do rozwijania swoich talentów.

W ZSTiO uczniowie kształcą się m.in. w zawodach: technik programista i technik informatyk. Prowadzenie dodatkowych zajęć w ramach dwóch uzyskanych grantów to duża szansa dla młodzieży chcącej osiągać sukcesy i rozwijać swoje umiejętności.

Zajęcia prowadzone będą przez nauczycielkę ZSTiO pełną pasji i otwartą na nowe wyzwania, dr Beatę Pilek, której wnioski zostały pozytywnie ocenione przez Komisję Przyznającą Granty.

Informacja prasowa (tekst i zdjęcia): ZSTiO w Jarosławiu